ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ І КАНОНІЧНА ВІЗИТАЦІЯ ГДАНСЬКОЇ ПАРАФІЇ

13 жовтня 2013 р. гданська парохія святкувала свій храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці.

Святкування у конкатедральному храмі розпочалися у суботу (12.10.2013р.) вечером Великою Вечірнєю з Литіею з участю Владики Вроцлавсько-Гданського Кир Володимира Р. Ющака ЧСВВ, яку служив парох гданської парафії о. митрат Йосиф Улицький.

Недільну Архієрейську Божественну Літургію очолив Владика Кир Володимир ЧСВВ, а сослужили о. митрат Йосиф Улицький,  о. митрат Андрій Сорока та о. Володимир Куцай.

У проповіді Владика Кир Володимир ЧСВВ прислуховуючись до голосу вірян віднісся до різного роду небезпек, які можуть зустрінути християнина у сучасному щоденному житті. Світ в якому поширюється процес секуляризації, дехристіанізації без міцної і живої віри легко людині загубитись. Тихим але видимим проявом цього є поступаюча відсутність святості у щоденності. Згубна особливість цієї відсутності святості полягає на тому, що Бог лишається святим для людини але перестає бути присутнім у її житті – брак користання зі Святих Таїн, які є Божими даруваннями для освячення людини, легке оправдовування себе, щоб не приймати Святих Таїн, брак пізнавання і читання Святого Письма та віддалення від Церкви, яка веде нас до вічного життя. Тим важливіше є постійне віддавання себе під Покров Пресвятої Богородиці, яка, за словами Святішого Отця Франциска, розв’язуюючи вузол гріха, що зав’язує наша невірність Богу, дала Богові тіло та йшла з вірою у терпінні ціле життя за Христом а в цей спосіб показує дорогу і нам, щоб давати своє тіло на службу Богові та з вірою прямувати за Христом до Небесного Отця.

На закінченна Святої Літургії Кир Володимир ЧСВВ доручив у молитві покрову Пресвятої Богородиці гданську спільноту парафіяльну. Ця молитва доручення мала свій особливий вимір і тому, що цього самого дня і приблизно в тому самому часі на площі Святого Петра в Ватикані служилась Свята Меса, на якій папа Франциск ввірив світ під покров Пречистої Діви Марії з Фатіми, якої статуя на це Богослуження була привезена до Риму з Португалії.

 Святочні Богослуження завершились обрядом мировання.

На празничних торжествах присутній був Генеральний Консул України у Гданську пан проф. Мирон Янків. Активну участь членів хору «Журавлі», які цими днями проходили репетиції під проводом пана Ярослава Вуйціка у Гданську, було можна почути на празничній Святій Літургії.

Традиційно, празничні святкування закінчилися святочним почастунком у домівці ОУП у Гданську.

Поруч храмового празника у гданській парафії у днях 12-13 жовтня ц.р. проходила канонічна візитація Ординарія Вроцлавсько-Ґданської Єпархії Владики Володимира Романа Ющака, ЧСВВ. Був це час багатий в зустрічі парафіян з Владикою Кир Володимиром на загальних зборах, зустрічі з радою парафіяльною та відвідини родин.

                                               Ніна Паславська; фото: п. Роман Когут

*тропар свята Покрови Пресвятої Богородиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *