ГДАНСЬК: ВІДЗНАЧЕННЯ 80-ТИХ РОКОВИН ВЕЛИКОГО ГОЛОДОМОРУ НА УКРАЇНІ

У днях 23-24 листопада біжучого року у Гданську відзначено 80-ті роковини Великого Голодомору на Україні.

У суботу 23.11.13р. на греко-католицькій ділянці на Лостовицькому кладовищі гданська громада зібралася на спільній молитві під пам’ятковим хрестом, який був поставлений у 2003р. в пам’ять саме і також жертв Великого Голодомору 1932-1933. Панахиду служив о. митрат Йосиф Улицький. Присутні були Генеральний Консул України у Гданську пан проф. Мирон Янків та Консул пані Оксана Денис. Пан проф. М. Янків звернувся до зібраних зі словом про ці жорстокі події геноциду. Символічно зложено під хрестом квіти, запалено свічкі.

24 листопада у неділю у конкатедральному храмі св. Вартоломея і Покрови Пресвятої Богородиці у Гданську вірні молилися у намірені жертв усіх голодоморів, які досвідчили Україну у 20-тих, 30-тих та 40-вих роках ХХ ст., у Святій Літургії та Панахиді, яку служив о. митрат Йосиф Улицький. Консул України пані Оксана Денис подякувала усім присутнім за спільну молитву за тих, яких часто зложено у гробах саме без жодної молитви, без гідності, без чину похорону.

Після Богослужень у приміщеннях домівки ОУП у Гданську відбулася презентація пана проф. Степана Філіпчука на тему Великого Голодомору 1932-1933. Прибулих учасників і доповідачів тепло привітала Голова Гуртка ОУП у Гданську пані Єлисавета Кремінська. Зустріч закінчилася презентацією Юрія Гаврилюка своєї книжки під заголовком „Від Володимирових походів до лінії Керзона”- це перша частина видання “Землі на українському обрії: Лемківщина, Бойківщина, Надсяння, Холмщина, Підляшшя”.

Ніна Паславська; фото: Роман Когут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *