Пам’ятник св. Володимира Великого в Гданську

«Ми знаємо куди ідемо,

 як наші ночі ідуть за днями,

а України знамено кричить

і гордиться над нами.»

Микола Вінгнаровський «Ніч Івана Богуна»

Кілька років тому виникла в нас думка, щоб у Гданську біля конкатедрального храму св. Вартоломея і Покрови Пресвятої Богородиці поставити пам’ятник св. Володимира Великого.

Чому? Бо це була найбільш корисна епоха в нашій історії. Ми були могутньою державою і були присутні на дворах володарів найбільших держав Європи. Жінка цісаря Німеччини була сестрою жінки князя Володимира Великого, внучка Анна – була королевою Франції, якою правила після смерти короля Генріха І до повноліття сина Філіппа І. Вона це завезла Св. Євангелію, на котру присягали службу свої державі королі Франції, вміла читати і писати, чого не вмів король. У Санлісі заснувала Абатство Св. Венсана, що збереглося до сьогоднішнього дня, як і збереглась пам’ять протягом тисячі років у французів про Анну Київську. Це лише частина повязань. Князь Володимир прийняв християнство зі Сходу але в нього були міцні зв’язки з Заходом як і зі Сходом.

Перший пам’ятник св. Володимира Великого поставлено в 1853р. над Дніпром, другий в 1988р. у Лондоні. Пам’ятник св. Володимира Великого на площі перед конкатедральною церквою – собором св. Вартоломея і Покрови Пресв. Богородиці у Гданську, який хочемо відкрити у 2015р. на 1000-ліття від дня смерті св. Володимира Великого, буде першим в Центральній Європі. В дуже гарному місці Гданська, де перебуває багато людей з цілого світу кожного дня.

До об’єднаної Європи Україна повинна увійти і сказати, що ми в цій Європі були 1000 років назад як могутня українська християнська держава, якої основателем і прабатьком –  «протоплястом» став князь і володар, св. Володимир Великий.

Дякуємо тим, що вплатили і заохочуємо до пожертв на пам’ятник. Даймо відповідь на запитання, що «знаємо куди ідемо».

Заохочуємо також до пізнавання тих часів, в яких ми були могутньою державою.

Парафіяльна Рада

Греко-католицької Парафії у Гданську

Пожертви на пам’ятник cв. Володимира Великого можна вплачувати

на парафіяльний банківський рахунок:

 

67 1500 1025 1210 2007 5525 0000
Bank Zachodni WBK S.A. 13 Oddział w Gdańsku

ul. Targ Drzewny 3/7

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *