Концерт: Солідарність з Україною ЗГРАНІ З УКРАЇНОЮ

Zgrani_z_Ukrainą_27.06.2014У п’ятницю, 27 червня 2014 в годин. 19.00 (відкриття ворот о 18.00)

Місце:
Centrum Stocznia Gdańska
вул. Wałowa 27a
(вхід піший), Wałowa/Lisia Grobla
(вступ до паркування) поруч спеціалізовій клініці на вул. Валовій

безкоштовний вхід

гратимуть:

GOORAL, TaRUTA (UA), CHASSIS, MAJESTIC, MARSHRUTKA NA MARS

Концерт відкриє ансамбл Chassis – відома труміська метал-група.

 

[буде далі переведене]

Pozytywnym brzmieniem w języku ukraińskim zarazi Was Marshrutka na Mars z Gdańska,

a za chwilę znajdziecie się w kolorowej krainie reggae dzięki zespołowi Majestic.

Goście z Kijowa TaRUTA – to aż dziesięcioosobowy zespół żywiołowo łączący ukraiński folk z rockowym brzmieniem!

Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Gooral’a – człowieka, który jak nikt łączy ludowe melodie ze współczesną elektroniką.

„Zgrani z Ukrainą” to nie tylko wydarzenie muzyczne. W Centrum Stocznia Gdańska będziemy mogli zobaczyć prace ukraińskiego fotografa światowej sławy – Antona Sołomouchy – a także wystawę plakatów „My Dan” autorstwa studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na scenie zaprezentujemy multimedialne prace ukraińskich grafików i plastyków, w tym m.in. Maryny Dykuchy.

Bufet serwuje dania kuchni ukraińskiej Zapraszamy! Organizator EastWest

Zespoły, które zagrają na koncercie „Zgrani z Ukrainą” nie ukrywają, że sytuacja na Ukrainie bardzo ich porusza.

– Od samego początku „kibicowałem” Majdanowi, przyglądałem się z wielką zgrozą, gdy ginęli ludzie walczący o wolność. Potem bolało mnie serce, kiedy widziałem aneksję Krymu, który kiedyś odwiedziłem w trakcie swojej podróży poślubnej – mówi Puzon z zespołu Majestic.
Związki tego muzyka z Ukrainą nie kończą się na wyjeździe w ramach podróży poślubnej.
– Moja żona ma ukraińskie korzenie, ślub brałem w obrządku greckokatolickim, a nasz syn został ochrzczony w Cerkwi – tłumaczy puzonista Majestic.

Chłopaki z Marshrutki na Mars, dumni ze swych ukraińskich korzeni, posiadają w tym kraju rodziny i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że wydarzenia ostatniej zimy i wiosny przeżywali niezwykle mocno.
– Spędziliśmy wiele długich godzin przed monitorami, śledząc na żywo relacje z Majdanu. Części z nas udało się nawet odwiedzić w grudniu Kijów i zasmakować tej niesamowicie pozytywnej atmosfery, pokojowej jeszcze w tym czasie ukraińskiej rewolucji – opowiada Levko Wujcik, wokalista Marshrutki.
Wszystkie zespoły, które usłyszymy na koncercie dotykają w swojej twórczości tematów wolności i solidarności. O tym właśnie opowiada piosenka Tretij Tyżdeń (Trzeci Tydzień) Marshrutki, poświęcona ukraińskim patriotom z lat sześćdziesiątych XX w. To jednak nie wszystko. Poruszeni wydarzeniami na Majdanie muzycy z Marshrutki na Mars skomponowali nowy utwór, który pierwszy raz zaprezentują na koncercie „Zgrani z Ukrainą!”.

Zespół Chassis dedykuje walczącym w czasie tegorocznej rewolucji swój utwór „Never Give Up”.
– Mieliśmy zaprezentować go w programie Agaty Młynarskiej „Świat się kręci”, jednak kilka dni przed naszym występem doszło do eskalacji konfliktu na Majdanie. Program rozrywkowy zastąpiono poważniejszym, informacyjnym programem. Koncert 27 czerwca jest jednak znakomitą okazją do zaprezentowania utworu! – mówi Michał z Chassis.

Zgrani z Ukrainą 27.06.2014.jpg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *